Trend®Home 1-Light Table Lamp
Item Number: TT80174
| Weight | 18.04 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 16 x H 25.5 in |
| Bulb Type | 1-150W Medium |
| Cord Information | 6′ clear plug-in |
| Finish | Polished nickel |
| Material | Ceramic |
| Shade Dimensions | 16″ D x 12″ H |
| Shade Material | Seasalt Linen Drum Shade |
| Switch Information | Clear on/off line |
Item Number:
TT80174
Categories: Table & Accent Lamps, Trend® Home
