Waverly 1-Light Wall Mount
Item Number: 3601BK
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 8 x H 16.5 in |
| Back-Plate Dimensions | 7.25″ x 4.5″ |
| Bulb Type | 1-100W Medium |
| Finish | Matte Black |
| Glass Type | Clear hammered water glass |
| Height on Center | 9.5″ |
| Material | Cast Aluminum |
| Extension From Wall | 9″ |
Item Number:
3601BK
Categories: Outdoor Wall Lights, Waverly
