Chiara 1-Light Table Lamp
Item Number: BT5760
| Weight | 6.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 14 x H 29 in |
| Bulb Type | 1-100W Medium |
| Cord Information | 6′ clear plug-in |
| Finish | Polished Chrome |
| Material | Steel & Glass |
| Shade Dimensions | 13″ x 14″ W x 11.75″ H |
| Shade Material | Off-White Shantung Shade |
| Switch Information | 3-way rotary |
Item Number:
BT5760
Categories: Chiara, Trend® By Acclaim Lighting, Trend® Collections
