Icarus 16-Light Chandelier
Item Number: A900126-16-S
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | L 16.75 x W 16.75 x H 7.75 in |
| Bulb Type | 16-25W G9 |
| Canopy | 18″ sq. |
| Chain & Wire Dimension | 16 – 12′ wire |
| Finish | Polished Chrome |
| Glass Type | Square Crystal Shades |
| Material | Steel & Glass |
Item Number:
A900126-16-S
Categories: Chandeliers, Icarus
