Lux 3-Light Adjustable Tree Lamp
Item Number: TFA9307
| Weight | 46.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | L 35.75 x W 78 x H 81 in |
| Bulb Type | 3-60W Medium |
| Cord Information | 8′ clear plug-in |
| Finish | Brushed Nickel |
| Material | Steel, Marble & Fabric |
| Shade Dimensions | 8″ D x 8.5″ H |
| Switch Information | 3-way rotary |
| Shade Material | Sheer Snow Shantung Two Tier Shade |
Item Number:
TFA9307
Categories: Floor Lamps, Lux
