Precision 1-Light Floor Lamp
Item Number: TF7305
| Weight | 15.75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 19 x H 64 in |
| Bulb Type | 1-150W Medium |
| Cord Information | 8′ clear plug-in |
| Finish | Brushed Nickel |
| Material | Steel & Fabric |
| Shade Dimensions | 19″ L x 10″ W x 12″ H |
| Switch Information | 3-way rotary |
| Shade Material | Ivory Shantung Shade |
Item Number:
TF7305
Categories: Floor Lamps, Precision
