Mid Arc 1-Light Adjustable Floor Lamp
Item Number: TFA8005
| Weight | 45.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | L 61.75 x W 13 x H 85.75 in |
| Bulb Type | 1-150W Medium |
| Cord Information | 8′ clear plug-in |
| Finish | Brushed Nickel |
| Material | Steel & Marble |
| Shade Dimensions | 12.75″ D x 6.75″ H |
| Switch Information | On/off foot |
| Shade Material | Metal |
Item Number:
TFA8005
Categories: Floor Lamps, Mid Arc
