Lancet 1-Light Floor Lamp
Item Number: TF70020ORB
| Weight | 23.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 22 x H 58.75 in |
| Bulb Type | 1-150W Medium |
| Cord Information | 8′ black plug-in |
| Finish | Oil-Rubbed Bronze |
| Material | Steel |
| Shade Dimensions | 22″ D x 10″ H |
| Shade Material | White Hardback Fabric Drum Shade |
| Switch Information | 3-way rotary |
Item Number:
TF70020ORB
Categories: Floor Lamps, Lancet
