Tourer 1-Light Floor Lamp
Item Number: TF70070WH
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 23.75 x H 68.25 in |
| Bulb Type | 1-100W Medium |
| Cord Information | 8′ white plug-in |
| Finish | White |
| Material | Iron |
| Shade Dimensions | 24″ D x 11.75″ H |
| Shade Material | White Fabric Drum Shade |
| Switch Information | White on/off foot |
Item Number:
TF70070WH
Categories: Floor Lamps, Tourer
