Urban Basic 2-Light Adjustable Floor Lamp
Item Number: TFB435-26
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 16 x H 53-59 in |
| Bulb Type | 2-100W Medium |
| Cord Information | 8′ clear plug-in |
| Finish | Polished Chrome |
| Material | Steel & Fabric |
| Shade Dimensions | 14″ x 16″ W x 9″ H |
| Shade Material | Off-White Tapered Linen |
| Switch Information | On/off pull chain |
Item Number:
TFB435-26
Categories: Floor Lamps, Urban Basic
