Vallin 1-Light Floor Lamp
Item Number: TF70005BG
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 25 x H 64.25 in |
| Bulb Type | 1-150W Medium |
| Cord Information | 8′ black plug-in |
| Finish | Black Gold |
| Material | Steel |
| Shade Dimensions | 25″ D x 12″ H |
| Shade Material | White Fabric Drum Shade |
| Switch Information | 3-way rotary |
Item Number:
TF70005BG
Categories: Floor Lamps, Vallin
