Faza 1-Light Floor Lamp
Item Number: TF70036BK
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | L 22 x W 20.5 x H 61 in |
| Bulb Type | 1-100W Medium |
| Cord Information | 8′ black plug-in |
| Finish | Matte Black |
| Material | Iron |
| Shade Dimensions | 6.5″ x 12.5″ W x 20.5″ L |
| Shade Material | Black Iron Cone Shaped Shade W/ Gold Leaf Interior |
| Switch Information | Black on/off foot |
Item Number:
TF70036BK
Categories: Faza, Floor Lamps
