Roosevelt 1-Light Floor Lamp
Item Number: BF7134
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 15.5 x H 62 in |
| Bulb Type | 1-100W Medium |
| Cord Information | 8′ clear plug-in |
| Finish | Espresso/ Brushed Nickel |
| Material | Steel & Fabric |
| Shade Dimensions | 15.5″ D x 13″ H |
| Shade Material | Smoke gray two-tier shantung shade |
| Switch Information | 3-way rotary |
Item Number:
BF7134
Categories: Floor Lamps, Roosevelt
