Morenci 1-Light Floor Lamp
Item Number: TF70095BK
| Weight | 5.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 21.75 x H 57.5 in |
| Bulb Type | 1-100W Medium |
| Cord Information | 8′ black plug-in |
| Finish | Matte Black |
| Material | Iron |
| Shade Dimensions | 17.75″ D x 9″ H |
| Shade Material | Black Fabric Drum Shade W/ Copper Interior |
| Switch Information | Black on/off foot |
Item Number:
TF70095BK
Categories: Floor Lamps, Morenci
