Trend®Home 1-Light Table Lamp
Item Number: TT80161
| Weight | 7.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | W 13 x H 22.25 in |
| Bulb Type | 1-150W Medium |
| Cord Information | 6′ clear plug-in |
| Finish | Brass |
| Material | Glass |
| Shade Dimensions | 11″ x 13″ W x 10″ H |
| Shade Material | Cream Linen Tapered Drum Shade |
| Switch Information | 3-way rotary |
Item Number:
TT80161
Categories: Table & Accent Lamps, Trend® Home
